מי אני

אני ערן אביבי – מנחה אירועים, מלווה בהתמודדות עם חרדות־נהיגה, שחקן, מרצה, מדריך נהיגה מתקדמת, ומלווה בשבילי החיים (וואו! אני עושה מלא דברים!). יליד 1974, אבא לשלושה ילדים, מתגורר בפרדס חנה. 

בשנות העשרים לחיי, כשהתלבטתי באיזה נתיב לבחור בחיים שלי, הבנתי שאני אוהב לעבוד עם אנשים ושאני מרגיש ממש בנוח כשאני מול מצלמה או קהל – בין אם זה כמנחה אירוע כלשהו, כשחקן, כמראיין, כמגיש תכנית או סרטון כלשהו. ובכלל, כשאני פוגש אנשים, אני מבקש – מעבר לסמול־טוק הרגיל – לפגוש את מה שנמצא עמוק בתוך כל אחד ואחת מהם, וכך גם להבין ביחד איתם מה מניע אותם או גורם להם לקום בבוקר עם חיוך על הפנים. 

לתחום הנחיית האירועים התגלגלתי בשנת 2003. התחלתי בתחרות אופני דָאוּן־הִיל בצוק מנרה, ומאז הנחיתי מאות אירועים מסוגים שונים – תחרויות אופניים, ריצה, אופנועים, מכוניות ושחייה; ערבי חברה; ימי כיף; ועוד. לדוגמה, אם בשנים האחרונות הייתם במרתון (או סובב) תל אביב וירושלים, באליפויות הארץ באופנועי אֶנְדוּרוֹ או מוֹטוֹקְרוֹס – סביר להניח שהייתי אני זה ששמעתם מבעד לרמקולים.

משנת 2008 אני מעביר הרצאות על ההתמודדות שלי עם האובדן של שני אחיי בתאונות־דרכים, ובמקביל על נהיגה בטוחה. את ההרצאות על סיפור־החיים שלי התחלתי במסגרת התנדבותית באנדרטת הנח"ל, והן מועברות לתלמידי חטיבת ביניים, תיכון וחיילים. את ההרצאות על הנהיגה העברתי לעובדים של חברות גדולות במשק – ראשית במסגרת עבודה כמדריך לנהיגה מתקדמת בביה"ס "אלטרנתיבי" ובהמשך במסגרת עצמאית.

בשנת 2011 התחלתי לעבוד כעורך וכתב־רכב במגזין "רכב+" השייך למחלקה המסחרית של עיתון "הארץ". תוך כדי כתיבה על רכבים, התחלתי להגיש גם מבחני־דרכים בווידאו. עד היום הגשתי למעלה מ־200 סרטונים הכוללים מבחני־דרך, תוכניות רכב ותוכניות דו־גלגלי. עיקר העבודה שלי הייתה עם אתר המגזין "אוטו" ועם "וואלה". מה שאומר שאם בשנים האחרונות חיפשתם איזה רכב לקנות, הסיכוי שפגשתם אותי על המסך שלכם גבוה למדי….

את קריירת המשחק התחלתי בשנת 2017, ואני מיוצג על ידי רפי עגיב. את תחילת דרכי עשיתי כ"ביט" (שחקן ללא טקסט) בפרסומות כגון:
שופרסל-גאלה בתור הבעל,
שופרסל בתור אבי המשפחה,
נגב-שגב של נגב קרמיקה,
תמי4 כאבא של סיגל,
מוטי בצמיחה פיננסית של בנק הפועלים,
השף בפרסומת לפיה ייחודית לשמן זית,
או כברמן בפרסומת של "סודה סטרים", שצולמה עבור השוק האירופאי.
אט־אט, התחלתי לקבל גם תפקידים כשחקן עם טקסט, בפרסומות כגון זו של סנפרוסט (בתור אבי המשפחה). במקביל לפרסומות, התחלתי להגיש גם ראיונות באולפן השקוף של "וואלה"

לשואוריל שלי – לחצו כאן!

ב־2019 הקמתי קהילה בשם "החופש להיות", מקום בו שילבתי את כל עיסוקיי למשך תקופה של כשנה.
במסגרת הקהילה הגשתי וְלוֹג שבועי וכתבתי בלוג אישי. נהגתי לשתף את חברי־הקהילה במסע החיים שלי והגילויים שגיליתי לאורכו. המסע העמוק שלי פנימה החל לאחר אובדן שניים מאחיי בתאונות דרכים שונות בשנים 1991 ו־1996, ובעצם נמשך מאז ללא הפסקה. במהלך המסע עברתי תהליכים רגשיים, קורסים וסדנאות רבים בהם למדתי המון על נפש האדם ועל היכולות שלנו כבני־אדם. 

ערן אביבי

החופש להיות         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il