מרוץ מוטוקרוס מספר 5

motocross leaguerace no 5

זינוק ג'וניורס מקצועי

אקשן, אקשן ועוד אקשן, חיכו לצופים במרוץ החמישי באליפות ישראל במוטוקרוס, שהוקדש לזכרו של הרוכב הצעיר ביסאן ביסאן

מאת: ערן אביבי  |  צילום: רונן טופלברג

65 רוכבים התייצבו בבוקר שבת ה-11.6.2016, למרוץ החמישי באליפות ישראל במוטוקרוס במסלול שבוינגייט. המרוץ אשר הוקדש לזכרו של ביסאן בן ה-15.5, קיבל צבע אחר כאשר הפיטס עבר לאזור המדשאה הגדולה, מצפון למסלול. שם, בצמוד לפיטס הרימה המשפחה של ביסאן מפעל אוכל מטורף, אשר חולק חינם לכל באי האירוע, וכלל גם רשת הצללה גדולה ומאות כיסאות לטובת הקהל הרב שהגיע למרוץ. המעבר של הפיטס לאזור הקהל כלל גם את מערכת ההגברה, וכך סופסוף הקהל יכול היה לשמוע את הכרוז ולהבין את מהלך המרוץ, והפעם היה בהחלט מה לשמוע.

חלק ראשון:

motocross leaguerace no 5

זינוק מתחילים ג'וניורס

סופר ג'וניורס – השלטון הבלתי מעורער של אכרם אלחמידי נגמר. אחרי 4 מרוצים שבהם ניצח את כל המקצים הגיע המרוץ ה-5 ושינה את הכללים. במקצה הראשון אלחמידי, שפתח ראשון, נופל ובן אלמגור מנצל את ההזדמנות לעקוף אותו לראשונה העונה. הקפה אחת אחר כך, אלמגור נופל וגיל זרקו מטפס לעמדה הבכירה ושומר עליה עד הנפת דגל השחמט. 2 סיים אלמגור, 3 ארז מלמן, 4 אופיר קייסי שזה לו מרוץ ראשון ואלחמידי סיים 5.
במקצה השני אלחמידי כבר לא טועה. הוא פתח ראשון ושמר על ההובלה לאורך כל הדרך. הפעם היה תורו של זרקו ליפול ובמקצה הזה הוא סיים 5.
בסיכום אלמגור שסיים פעמיים במקום ה-2 עמד על המדרגה הגבוהה ביותר, אלחמידי שני וזרקו שלישי.

מתחילים ג'וניורס – הראל הימן, שרוכב קבוע וסדיר, מוכיח שיציבות היא דבר חשוב. בסיכום המרוץ הוא זכה לעמוד על המדרגה הגבוהה ביותר, עם נצחון במקצה הראשון ומקום 2 במקצה השני. עידו לוי סיים שני כללי לאחר מקום 2 במקצה הראשון ו-3 במקצה השני.
שי ספקטור שניצח את המרוץ הקודם, נפל במקצה הראשון, וסיים רק במקום 6 במקצה הזה. במקצה השני ספקטור כבר שמר על הריכוז לאורך כל המרוץ והוא גם ניצח אותו. בסיכום ספקטור עמד על המדרגה השלישית.

motocross leaguerace no 5

זינוק מתחילים בוגרים

מתחילים בוגרים – הקטגוריה הגדולה מכולם במרוץ היום עם 15 רוכבים כאשר ביניהם יש גם רוכבת צעירה בשם דנה פרדר.

אופק קיסוס ניצח את שני המקצים לאחר שבמקצה הראשון נאלץ לרדוף אחרי עילי מיכאלי, שניהם מהעיר אילת ורוכבים יחדיו ביומיום, עד שמיכאלי נפל והשאיר את הבכורה לקיסוס.
במקצה השני מיכאלי כבר רכב יציב יותר וסיים 2 וגם שני כללי. שלישי כללי סיים איתי דוב.
חשוב לציין שאופק קיסוס גם התחרה בהמשך ב-MX3 אך בהצלחה קטנה יותר, לא משהו שימשך לאורך זמן עם הוא יתמיד ויתאמן.

סניורים – נער הזהב, ירון גולדשטיין למי שלא סגור על הפרטים הקטנים, ממשיך לשלוט ללא עוררין בקטגוריה ובסיום הוא עמד על המדרגה הגבוהה ביותר. 2 כללי וגם בשני המקצים, סיים רובי מיכאלי ו-3 רמי צרפתי.

motocross leaguerace no 5

מעניקים למשפחה של ביסאן תמונה חתומה על ידי הרוכבים

MAIN EVENT – לפני המעבר לחלק השני של היום עלו כל הרוכבים להקפת הוקרה לזכרו של ביסאן, כאשר בסוף ההקפה הם עצרו על הטייבלים שמול הקהל לטובת גזגוזים. בנוסף הוענקה תמונה גדולה החתומה על ידי כל הרוכבים עצמם למשפחה של ביסאן, מתנת עמותת המוטוקרוס.

ג'וניורס מקצועי – סוף סלע הגיע גם למרוץ הזה פצוע, רק שבניגוד למרוץ הקודם בו רכב וניצח, הפעם השבר היה ביד ולא איפשר לסלע להתחרות.
את ההזדמנות ניצל הראל מלמן שניצח את שני המקצים. במקצה השני זה היה לאחר הורדת מיקום של גיל זרקו כעונש על שקפץ בזמן שהונף דגל צהוב.
בסיכום. מלמן ראשון כללי, זרקו 2 ו-3 גיא נור-סלע,

בטקס הסיום זרקו, במחווה מקסימה, העניק את הגביע שבו זכה לאוסנת אמא של ביסאן ביסאן.

motocross leaguerace no 5

זינוק MX3

MX3 – מבט על לוח התוצאות במקרה דנן לא מספר את הסיפור של המרוץ עצמו, עם קרבות ענקים בין חיים אוחנה, מתן ניר וגיא אליתים המנצח בשני המקצים. השיא הגיע במקצה השני בו אליתים, שפתח ראשון, נעקף על ידי אוחנה אך לא ויתר ועקף אותו הקפה אחת אחרי ובדיוק באותו הסיבוב בו אוחנה עקף אותו. לאחר מכן, אליתים נעקף על ידי מתן ניר שחיכה בסבלנות ששני הראשונים יתעייפו. אך גם כאן אליתים לא ויתר, ולאחר הקפה וחצי עקף חזרה את ניר ושמר על המקום הראשון עד הסוף.
בסיכום אליתים 1, ניר 2 ואוחנה 3.

MX2 – דן מיה הממוקם שני בטבלת הדירוג הכללי אחרי דור עטיה, יודע שנותרו לו שני מרוצים, זה הנוכחי והבא, כדי לסגור את ההפרש של 16 נקודות ביניהם. במקצה הראשון, כנראה מרוב לחץ, מיה עשה כמה טעויות שהובילו לכך שהוא סיים רק 5. עטיה לעומתו סיים 2. את המקצה ניצח רוני רגף לאחר פתיחה מרשימה ושמירה על ההובלה לאורך כל הדרך, וזאת למרות הלחץ האדיר שהופעל עליו מאחור על ידי שאר הרוכבים שניסו לעקוף ללא הפוגה.

motocross leaguerace no 5

דן מיה (88) ודור עטיה (25) ב-MX2

במקצה השני מיה כבר היה הרבה יותר מרוכז ולאחר כמה חילופי הובלה עם שאר המתחרים, הוא ניצח את המקצה. אבל בסיכום גב סלע, שסיים 3 במקצה הראשון ו-2 במקצה השני, עמד על המדרגה הגבוהה ביותר. מיה סיים 2 כללי ו-3 רוני רגף. עטיה סיים 4 כללי ועם נקודה אחת פחות ממיה, ככה שהוא ישאר בראש הטבלה גם לאחר המרוץ הזה.

MX1 – הקטגוריה הפתוחה אולי לא גדולה מבחינת מספר הרוכבים, אבל ללא כל ספק האקשן הגדול התרחש כאן. במקצה הראשון זיו כרמי פתח חזק ולקח את ההובלה. די מהר אורן חסון התייצב צמוד צמוד אליו והתחיל לחפש את הפרצה לטובת עקיפה. במשך 10 הקפות כרמי הצליח להדוף את חסון ולחסום אותו בכל ניסיון עקיפה, והיו המון ניסיונות כאלה. לקראת סוף ההקפה ה-11, סיבוב אחד לפני אחרון במסלול, חסון החליט ללכת על כל הקופה, מה שנקרא הכל או כלום, וניסה שוב לעקוף באותו מקום בו הוא ניסה לעקוף וללא הצלחה בכל ההקפות הקודמות. הפעם חסון שהיה מאוד נחוש, הכל או כלום כבר אמרנו? הצליח וכך יצא, שאת הדגל הלבן, המסמל הקפה אחרונה, הוא קיבל ראשון וגם את דגל השחמט בסוף המרוץ.

motocross leaguerace no 5

אורן חסון רודף אחרי זיו כרמי ב-MX1

במקצה השני, קוגאן נאפסו, למרות שרכב במסגרת צום הראמדן, פתח חזק ולקח את ההובלה כשאחריו כרמי וחסון חמישי. בהתחלה נאפסו לא ויתר לכרמי למרות ניסיונות עקיפה רבים. בהמשך חסון שטיפס למקום השלישי, הצטרף לניסיונות העקיפה ואכן כרמי וחסון עקפו את נאפסו כאשר חסון התמקם ראשון לאחר שעקף גם את כרמי. אך אז נאפסו שהחליט לא לוותר, עקף את כרמי חזרה וסיים 2 אחרי חסון, שניצח גם את המקצה הזה. כרמי סיים 3.
בסיום חסון ראשון, כרמי 2 ונאפסו 3.

בסוף היום בטקס הסיום במעמד המשפחה של ביסאן, עמדו כולם דקה דומיה לזכרו של הרוכב הצעיר שנפטר בעקבות מחלת הסרטן בה חלה. את חלוקת הגביעים עשו בני המשפחה שלו תחת ניצוחו של שון בן יקר יו"ר ההתאחדות.
לסיכום המרוץ רק נוסיף שוב תודה רבה לכל המשפחה של ביסאן ביסאן על הנתינה המדהימה מתוך האבל והכאב שלהם. כמויות האוכל והפינוקים היו מעוררות התפעלות.

נתראה במרוץ ה-6 והאחרון של אליפות ישראל במוטוקרוס של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל בחודש הבא ב-16.7.2016.

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il