אבארת' פונטו איוו – עקרבית סקסית

"אל תמהר" כתב עלי מוהר בשיר שהלחין יוני רכטר מהאלבום מחשבות ואפשרויות. השיר מספר את סיפורו של איש שהדייט שלו כל הזמן אומרת לו אל תמהר לגעת, אל תמהר להיקשר, אל תמהר להתאהב, אל תמהר.

בעצם הכל התחיל בגלל אלכס, הוא קנה לעצמו אחת כזאת ומיד שלח אותי לעשות נסיעת מבחן. "אתה חייב" הוא כתב לי במייל וגם בסמס, "אתה חייב. ההתנהגות, האחיזה, אתה ממש תהנה".
אצלנו במשפחה אומרים שאם חייבים אז חייבים, אז הרמתי טלפון לעומר, מנהל המכירות, ותיאמתי למוריס, חבר ולקוח פוטנציאלי ולי נסיעת מבחן קצרה על הפונטו אבארת'. אם חייבים אז חייבים :-).

לפני שנכנסתי לסוכנות "אל תמהר" הידהד לי בראש. אמרתי לעצמי, לאט, קח את זה לאט ותן לה לעשות את הצעד הבא. ניכנס ונראה אם היא תזמין אותי לבוא ולשבת בתוכה ולקחת אותה לנסיעת מבחן קצרה. כשהגעתי, גיליתי שמוריס הגיע לפני ומצאתי אותו ישוב בתוכה מחייך, היא הזמינה אותו. אל תמהר, רציתי לומר אבל הקסם שלה התחיל להשפיע גם עלי.

אז יצאנו לדרך.

לאיוו הזאת אומנם יש פונטו בשם שלה, אבל בהתנהגות היא אבארת' עם טיפה התחשבות בנהג היומיומי. קשיחה במידה הגיונית ולא שוברת חוליות, ההיגוי חד במידה טובה כשהבורר הרלוונטי מכוון למצב ספורט, הכיסא מחבק ותומך ומאפשר לשבת יציב גם בתוך פניות הדוקות, הדוושות נוחות וממוקמות היטב למשחקי גז ביניים ועוד כאלה מנעמים. היא מזמינה למשחקים ועדיין כיף גם לחזור איתה הביתה כשעייפים ורוצים באיזי.

כמו שכתבתי קודם, גם אותי היא הזמינה לשבת בתוכה, אפילו לנסות ולשבת מאחורה, יש לה שלוש דלתות ומושב לשניים בלבד מאחורה, מה שאומר שהכניסה והישיבה בחלק האחורי צפופה משהו. בגרסת המבחן עם שני גגות השמש, גובה הראש מקדימה ומאחורה לא עובר את מבחן ה-185 ס"מ שלי, אבל בגרסה ללא הגגות לראש אין בעיה.

בכביש המהיר היא זורמת, 3000 סל"ד בהילוך שישי, תיבה ידנית לגמרי, ואנחנו סביב ה 120 קמ"ש. אין יותר מידי קפצוצים וההגה לא עצבני וחד מידי ואפשר להתנהל איתה ברוגע, אבל זה רק סעיף אחד אותו ביקשנו לברר אצלה. אז עברנו לסעיף השני, הסיבובים. שם האבארת' מתגמלת את הנהג ומאפשרת צלילה עמוקה פנימה לתוך הסיבוב, עם עקיבה טובה של הגלגלים הקדמיים לכיוון שההגה מופנה. הזנב מוכן לצאת לטיול אם מבקשים, אבל כל עוד מבקשים שהוא יישאר על הקו, הוא נשאר על הקו. דבר חשוב המקנה בטחון בידיעה שהיא לא תבעט בנו כשבא לה. בקרת היציבות גמישה במצב הספורט בבורר ומסכימה למשחקים מקדימים וגם מוכנה לעזור כשצריך. מנוע ה1.4 טורבו על 165 סוסיו ו25.5 קג"מיו, מושך אותה בצורה החלטית והגיר נעים לעבודה בעיקר בהוספת גז ביניים בהורדות הילוכים.

לסיכום – תענוג, Fun Hatch במיטבה. אוחזת, מתגמלת, מתקשרת, מושכת את העין ואת הלב ולא עושה חור בכיס, 160,000 ש"ח למי ששואל.
מוריס כנראה לוקח לו אחת כזאת הביתה. כשנפרדנו הוא אמר לי "מגיע לי גם אחת כזאת". הוא התאהב.

ואם נחזור ליוני רכטר ולבחורה שבקשה ממנו לא למהר, בסופו של תהליך היא נפרדה ממנו ופגשה נהג מרוצים שכמו האבארת', אוהב למהר.

ונעבור לתמונות (יצרן)…

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s