מרוץ מוטוקרוס מספר 6

Motocros league 2016Race 6

זינוק מקצה ראשון ב-MX1 עם פרומנוב (777) שוגן (בווילי) ודור (8)

זהו זה, אליפות ישראל במוטוקרוס של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל הגיעה לסיומה. איזה כיף שאפשר להגיד את זה ולכתוב את זה, ומעל הכל, איזה תענוג שאפשר לרכב תחרותי בארץ

מאת: ערן אביבי  |  צילום: רונן טופלברג

שישה מרוצים עמוסי אקשן וקרבות, שישה מרוצים מלאי אדרנלין וזיעת רוכבים, שסיפקו לנו הצופים, האוהדים והתומכים, סיבה לקום אחת בחודש בשבת בבוקר ולהגיע לוינגייט לראות ספורט מוטורי ישראלי ועוד במרכז הארץ.
בניגוד לסיקורים הקודמים הפעם נספר על הקרבות והדרמות עצמם, והיו לא מעט משניהם.

Motocros league 2016Race 6

פודיום סופר ג'וניורס עם יו"ר ההתאחדות מר שון בן יקר

נתחיל במקצי הבוקר עם הסופר ג'וניורס, שם התחוללה דרמה גדולה במקצה הראשון. בבוקר המרוץ אכרם אלחמידי עמד בראש הטבלה עם פער של 36 נקודות מאור זרקו שנמצא במקום השני. מה שזה אומר, שרק אם אלחמידי לא יסיים את שני המקצים וזרקו לעומתו יסיים את שניהם בסך נקודות של 37 ומעלה, יהיה מהפך.
ואז בהקפה הראשונה של המקצה הראשון הבוכנה של אלחמידי נשברת והוא לא מסיים את המקצה. זרקו לעומתו מסיים שני וצובר 22 נקודות. ראשון סיים בן אלמגור המצויין.
ונחזור לדרמה. עכשיו לאלחמידי יש כרבע שעה למצוא פתרון למנוע ששבק חיים, כדי לשמור על תואר האליפות. הפתרון שהוחלט עליו היה השאלת אופנוע של משתתף אחר. אבל איזה רוכב יוותר על האופנוע שלו לטובת מתחרה אחר?
בסוף נמצא רוכב. בצעד חברי וספורטיבי כאחד, אלעד צפר הצעיר מוותר על האופנוע שלו לטובת אלחמידי. עכשיו רק נשאר עניין אחד – להתאים את האופנוע לאלחמידי מבחינת המספר ועוד כמה שינויים קלים, כשמעל הכל מרחף עניין הזמן הקצר שנותר עד הזינוק.
בסופו של דבר אלחמידי מתייצב על קו הזינוק כשהוא חדור מוטיבציה לנצח את המרוץ.
בסיום המקצה השני 1- אלחמידי, 2 – אלמגור, 3 – זרקו. תואר האליפות הולך לאחמידי למרות שלראשונה העונה הוא לא זוכה לעמוד על הפודיום.
בסיכום המרוץ:
1 – אלמגור, 2 – זרקו, 3 – ארז מלמן.

Motocros league 2016Race 6

ירון גולדשטיין מקבל מקלחת שמפנייה ביחד עם מיקי יוחאי מקרוס קאונטרי

בסניורים מוביל את הטבלה נער הזהב ירון גולדשטיין. בינו ובין רמי צרפתי, הממוקם שני, יש פער של 40 נקודות. מה שאומר שגם כאן, כדי שיהיה שינוי, גולדשטיין צריך לסיים ללא ניקוד בכלל את שני המקצים.
צרפתי אומנם נרשם למרוץ אך בפועל הוא לא הגיע. וכך על קו הזינוק מתייצבים ארבעה רוכבים, כולל גולדשטיין עצמו, כשאף אחד מהמתחרים לא מאיים על התואר של הנער הזהב.
את שני המקצים מנצח רמי צמח וגולדשטיין מסיים בשניהם שני.
בסיכום:
1 – צמח, 2 – גולדשטיין, 3 – גיא גנה והאליפות הולכת לגולדשטיין.

תוצאות מקצי המתחילים ג'וניורס:
מקצה ראשון:
1 – שי ספקטור, 2- אילי גלאם, 3 – שי אביגדור
מקצה שני:
1 – אילי גלאם, 2 – שי ספקטור, 3 – ארז צפר
בסיכום:
1 – אילי גלאם, 2 – שי ספקטור, 3 – ידין נאפסו

תוצאות מקצי המתחילים בוגרים:
מקצה ראשון:
1 – לירן חכמון, 2- עומרי יהב, 3 – איתי דוב
מקצה שני:
1 – הוד מוריריו, 2 – לירן חכמון, 3 – עומרי יהב
בסיכום:
1 – לירן חכמון, 2 – עומרי יהב, 3 – הוד מוריריו

ונמשיך עם הדרמות והמאבקים בקטגוריות המקצועיות.

Motocros league 2016Race 6

סוף סלע מנצח הג'וניורס

נתחיל בג'וניורס. בבוקר המרוץ בעקרון הכל היה פתוח. סוף סלע, על אף שלא רכב במרוץ הקודם בגלל פציעה, ממוקם ראשון בטבלה, אבל בפער של רק 3 נקודות מגיל זרקו, ו-14 נקודות מגיא נור-סלע, שנמצא בכושר מצוין.
אבל בפועל נור-סלע לא התייצב למרוץ בגלל פציעה וזרקו לא נמצא בכושר בשיא, ככה שסלע ידע שמצבו טוב למרות פער הניקוד הקטן.
במקצה הראשון סלע פותח מצויין אבל זרקו לא מוותר ונצמד אליו. זרקו מחזיק מעמד בקצב של סלע כשתי הקפות, אבל אז האחרון פותח מבערים והפער ביניהם הולך וגדל. בהמשך הראל מלמן עוקף את זרקו והסדר הזה נשמר עד הסוף. עכשיו הפער בין סלע לזרקו גדל ל-8 נקודות.
במקצה השני זרקו חוזר לעצמו ופותח מצויין. הוא לוקח את ההובלה כאשר סלע מתמקם שלישי אחרי מלמן. במשך 4 הקפות זה נראה שזרקו הולך על כל הקופה, אבל אז סלע מחליט שזהו זה, הגיע הזמן לתקוף. בהקפה ה-4 הוא עוקף את מלמן ובהקפה ה-5 הוא עוקף את זרקו בדיוק באותה נקודה בה עקף את מלמן. ומכאן הסדר בשלשה המובילה נשמר עד הסוף. וכך גם המקום הראשון של סלע בטבלת האליפות.
בסיכום המרוץ:
1 – סלע, 2 – זרקו, 3 – מלמן.

Motocros league 2016Race 6

מתן ניר רודף אחרי גל חסון ב-MX3

ב-MX3 לא היו צפויות דרמות גדולות. מתן ניר מוביל את הטבלה בפער של 31 נקודות על פני גיא אליתים הממוקם שני, וב-39 נקודות על חיים אוחנה הממוקם שלישי. אך אליתים נפצע השבוע באימונים, ואוחנה לא נמצא בכושר שיא. ולכן ניר ידע שעליו רק לסיים את המרוץ כדי לקחת את האליפות. אבל זה לא מנע ממנו להילחם כמו אריה ואף לנצח את המקצה השני לאחר עקיפות יפה. נמרוד דור שלרוב מתחרה ב-MX1, החליט הפעם להתחרות גם ב-MX3. בפועל לאחר המקצה הראשון, בו התחרה בשניהם, במקצה השני החליט דור להתחרות רק ב-MX3.
בסיום המקצה ראשון:
1 – גל חסון, 2- נמרוד דור, 3 – מתן ניר
בסיום המקצה שני:
1 – מתן ניר, 2 – גל חסון, 3 – נמרוד דור
בסיכום המרוץ:
1 – גל חסון, 2 – מתן ניר, 3 – נמרוד דור. והאליפות כמו שהבנתם, הולכת לניר.

Motocros league 2016Race 6

פודיום MX2

ב-MX2 דור עטיה מוביל את הטבלה בפער של 15 נקודות מדן מאיה, 21 נקודות מאליקו אוחנה ו-34 נקודות מרוני רגף. מה שאומר שעטיה צריך לעבוד, אבל לא להילחם ולסכן את עצמו, כדי לשמור על המקום שלו. ומצד שני, מאיה חייב להילחם כדי לנסות ולהדביק את הפער מעטיה וגם כדי לשמור על המיקום שלו. בקיצור שמח.
במקצה הראשון עטיה פותח ראשון ולוקח את ההובלה, כשמאיה צמוד אליו ומחפש את הפרצה לעקוף. בהקפה השביעית מאיה נופל ואוחנה מנצל את ההזדמנות לעקוף אותו ולסיים שני אחרי עטיה. מאיה מסיים מאוכזב במקום השלישי.
במקצה השני רגף פותח באטרף, לוקח את ההובלה ושומר עליה עד הסוף. עטיה שמתמקם מאחורי רגף, בהתחלה עוד מחפש לעקוף, אך לאחר שהוא מגלה שמאיה לא צמוד לו לישבן, מוריד את הלחץ מרגף והסדר הזה נשמר עד לסיום.
בסיכום המרוץ:
1 – עטיה, 2 – רגף, 3 – מאיה, 4 – אוחנה. מה שאומר שגם הסדר בטבלת האליפות לא משתנה.

Motocros league 2016Race 6

זיו כרמי קופץ לפני אורן ב-MX1

בקטגוריה הבכירה, MX1, זיו כרמי מוביל את טבלת האליפות בפער של 10 נקודות על פני אורן חסון, שבמרוץ הקודם ניצח את שני המקצים. מה שאומר שהולכים להיות קרבות מטורפים על המסלול. בשיחה מקדימה שעשיתי עם חסון, שנקודת החולשה שלו היא הזינוק, הוא סיפר שהוא התאמן בעיקר על זה לקראת המרוץ המסכם את העונה.
במקצה הראשון כרמי פותח מצוין ולוקח את ההובלה. חסון לעומתו פותח חלש מאוד ומוצא עצמו כמעט אחרון.
בסוף המרוץ 1- כרמי, 2 – שחר בלולו שמתחיל לחזור לעצמו, 3 – חסון.
במקצה השני שוב כרמי פותח מצוין ולוקח את ההובלה. אך הפעם חסון פותח כבר יותר טוב ומתייצב במקום השלישי לאחר הזינוק. לאחר חצי הקפה חסון עוקף את קוגן נאפסו ומטפס למקום השני ומתיישב לכרמי על הזנב. בהקפה האחרונה, לאחר שכבר נראה שחסון ויתר על המרוץ, ואולי זאת רק היתה הטקטיקה שלו מול כרמי, הוא מוצא רגע של חוסר ריכוז אצל כרמי ועוקף אותו כדי לסיים ראשון.
בסוף המרוץ 1 – חסון, 2 – כרמי, 3 – נאפסו.
בסיכום המרוץ:
1 – כרמי, 2 – חסון, 3 – בלולו. והאליפות, כמו שבטח הבנתם גם כאן, הולכת לכרמי.

ונסיים כמו שפתחתנו:
זהו זה, אליפות ישראל במוטוקרוס של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל,ה-IMSF, הגיעה לסיומה. איזה כיף שאפשר להגיד את זה ולכתוב את זה, ומעל הכל, איזה תענוג שאפשר לרכוב תחרותי בארץ.
שישה מרוצים עמוסי אקשן וקרבות, שישה מרוצים מלאי אדרנלין וזיעת רוכבים, שסיפקו לנו הצופים, האוהדים והתומכים, סיבה לקום אחת בחודש בשבת בבוקר ולהגיע לוינגייט לראות ספורט מוטורי ישראלי ועוד במרכז הארץ.
אז נותר לנו לאחל שרק ימשיך כך ואף יגדל עם עוד מסלולים נוספים ברחבי הארץ. נתראה באליפות ישראל במוטוקרוס לשנת 2017.

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il