מרוץ מוטוקרוס מספר 4

motocross league 2016 race no 4

זיו כרמי רגע לפני שקורי נמט עוקף אותו

מרוץ מספר 4, זה שמסמן ששני שליש מהאליפות כבר עבר ופגרת הקיץ לפנינו, טמן בחובו הרבה אקשן, מפגני רכיבה משובחים וחום גדול.

מאת: ערן אביבי  |  צילם: רונן טופלברג

בשבת, 14.5.2016, שבועיים בדיוק אחרי מרוץ מספר 3, התייצבו מעל 60 רוכבים במסלול המוטוקרוס של ההתאחדות לספורט מוטורי בוינגייט. יחד איתם התייצב גם מזג אויר חם מהרגיל, אשר לא הקל על הרוכבים, אנשי הצוות והקהל.

אוהלי הקבוצות נפרסו, המרשלים תודרכו ואחרי מקצי חימום יצאו לדרך המקצים התחרותיים של החלק הראשון.

רגע לפני שניגע במקצים עצמם, נספר שגם הפעם החליטו בוועד המנהל שיהיה איחוד קטגוריות. הסניורים ירכבו עם המתחילים בוגרים, כמו במרוץ הקודם, ו-MX1  ו- MX2 יתחרו יחד בגלל מיעוט משתתפים. חיבור זה בין הקטגוריות המקצועיות יצר כעס אצל חלק מהמתחרים אשר חיפשו דרך לשנות את ההחלטה.

motocross league 2016 race no 4

בן אלמגור

בחלק הראשון של היום התחרו הסניורים והמתחילים בוגרים במקצים משותפים והסופר ג'וניורס במקצה נפרד. המתחילים ג'וניורס, שאומנם יצאו לחימום בחלק הראשון של האירוע, רכבו בסופו של דבר, בחלק השני עם הג'וניורס מקצועי.

בסניורים בסיכום הכללי ניצח בקלות נער הזהב ירון גולדשטיין, שני רמי צרפתי ושלישי דורון מור.

במתחילים בוגרים אופק קיסוס ניצח את שני המקצים. איתי דוב בן ה-15 סיים במקום ה-2 את שני המקצים. חשוב להזכיר שהוא רוכב על אופנוע 85 סמ"ק בלבד. שלישי כללי סיים נועם דדון.

דוד אוקרט עלה ל-MX3, לאחר שעמד 3 פעמים על הפודיום השנה במסגרת קטגוריית מתחילים.

אחריהם עלו הסופר ג'יוניורס עם 5 רוכבים צעירים אך נחושים. אכרם אלחמידי ממשיך לשלוט ללא עוררין. בן אלמגור שעולה לקפיצות מרשימות ביותר, מתחיל לצמצם את הפער בינו ובין אלחמידי.

בסיכום אלחמידי ראשון, אלמגור שני ואור זרקו שלישי.

motocross league 2016 race no 4

motocross league 2016 race no 4

MAIN EVENT  – החלק שני של היום

קטגוריית MX3 עלתה ראשונה על המסלול עם 12 משתתפים.

במקצה הראשון, מתן ניר מוביל הטבלה בדירוג הכללי, פתח חלש והתמקם במקום ה-8. בהמשך הוא ירד למקום ה-9 אך התעשת, וסיים את המרוץ רביעי.

גיא אליתים, פתח חזק ושמר על ההובלה עד סוף המרוץ, כשאחריו חיים אוחנה שומר על המקום ה-2 עד לסיום. שלישי סיים דור טפר.

במקצה השני ניר פתח חזק כאשר אליתים מתייצב מאחוריו. אחרי טעויות של שניהם שגרמו לחילופי מיקומים, ניר מסיים ראשון, שני אליתים וטפר שלישי.

בסיכום גיא אליתים ראשון כללי, מתן ניר שני ודור טפר שלישי.

אחרי MX3 עלו הג'וניורים, מקצועי ומתחילים. ראשונים זנקו המקצועי וכמה שניות לאחר מכן המתחילים.

סוף סלע מוביל הטבלה בג'וניורס מקצועי הגיע פצוע למרוץ, פציעה שבגללה הוא לא טס להתחרות בראלי יוון כמו האחים שלו, גב וצוק. סלע פתח חזק ולקח את ההובלה ישר מההקפה הראשונה. כך הוא מנע מעצמו קרבות על המקום הראשון, מה שעזר לו לרכוב יותר רגוע. העובדה שגיא נור-סלע פתח חלש בשני המקצים שיחקה לטובתו. בסיכום נור-סלע שני והראל מלמן שלישי.

במתחילים ג'וניורס זנקו 6 רוכבים כאשר ניב סבן, מוביל הטבלה, עלה לג'וניורס מקצועי בעקבות שלושה פודיומים בשלושת המרוצים הראשונים של האליפות.

שי ספקטור שזה לו מרוץ ראשון באליפות, ניצח את שני המקצים תוך הפגנת רכיבה טובה ומפתיעה. הראל הימן סיים שני כללי ועידו לוי שלישי.

motocross league 2016 race no 4

MX2

MX1 עלו למקצה עם MX2, כאשר MX1 מזנקים ראשונים וכמה שניות אחריהם יזנקו MX2. מה שאומר שלא עזרה התמרמרות הרוכבים.

האמת, כשמסתכלים על טבלת האליפות ב-MX2 בה דור עטיה, מוביל הטבלה, נמצא 5 נקודות בלבד מעל המקום השני, אליקו אוחנה, ו-10 נקודות מעל המקום השלישי, דן מאיה, אפשר להבין את המרמור של הרוכבים. מה גם שבסוף היו 7 רוכבים ב-MX1 ו-8 ב-MX2, יותר ממה שנרשמו מראש למרוץ.

ונעבור למקצים עצמם.

קורי נמט האורח ההונגרי שמתחרה בליגות הטובות בעולם, עדיין נמצא בארץ והוא הגיע גם למרוץ הזה. מאחר ונמט רוכב על אופנוע חלש יותר, 250 סמ"ק, משאר המתחרים ב-MX1 הרוכבים על אופנועי 450 סמ"ק, הוא פותח לאט יותר. אבל קצב הרכיבה שלו ביחד עם היכולת המאוד גבוהה, עושים את שלהם ולכן הוא מתחרה עם הקטגוריה החזקה יותר.

נתחיל במקצה הראשון. כרמי פותח ראשון ומצליח להחזיק מעמד 5 הקפות עד אשר הוא נעקף על ידי נמט, שפותח פער של יותר מחצי מסלול בהקפה האחרונה. בסיום כרמי שני ואורן חסון שמתאושש מהפציעה, שלישי.

ב-MX2 בר נוב פתח ראשון כאשר דן מאיה שני ודור עטיה שלישי. אליקו אוחנה, הממוקם שני בטבלה, פתח חלש והתמקם במקום ה-7. בהקפה ה-5, מאיה ועטיה עוקפים ביחד את נוב כאשר מיה ראשון ועטיה דבוק לו לזנב. בהקפה ה-8 עטיה מנצל טעות של מיה ועוקף אותו והסדר הזה נשמר עד לסיום. עטיה ראשון, מאיה שני ונוב שלישי. אליקו אוחנה מסיים רביעי.

motocross league 2016 race no 4

נמרוד דור נעקף באויר על ידי קורי נמט

לשמחת הרוכבים, במקצה השני כבר הוחלט להפריד בין שתי הקטגוריות.

ב-MX1 כרמי כרגיל פותח חזק ולוקח את ההובלה כאשר צמוד אליו איוב שוכן, שלישי שחר בלולו, שעדיין לא חזר לכושר שיא ונמט חמישי.

בסיום המקצה, נמט ראשון, כרמי שני ושוכן, שסוף סוף הצליח לשמור על רמת רכיבה טובה ברציפות לאורך כל המקצה, מסיים שלישי. רביעי מסיים חסון לפני בלולו.

ב-MX2 מאיה יודע שאם הוא רוצה לעלות למקום ה-2 בדירוג הכללי, הוא חייב שתי נקודות יותר מאוחנה. אוחנה מצידו חייב לפתוח מהר יותר ממאיה כדי לשמור על המקום ה-2 בדירוג. אך כמו שאומרים – השניים רבים והשלישי לוקח. עטיה פותח חזק ולוקח את ההובלה. מאיה פתח גם הוא חזק ונצמד לעטיה לזנב, וכך גם רגף, אשר ממוקם רביעי בדירוג הכללי בטבלת האליפות. הסדר הזה נשמר עד סוף המרוץ. אוחנה גם הפעם פתח חלש ונאלץ לעקוף את דרכו למעלה עד למקום ה-4 וזוהי אכזבה גדולה עבורו.

בסיכום עטיה ראשון, מאיה שני ורגף שלישי. את המיקומים הסופיים בטבלה נדע בהמשך.

ולפני הסיום, רק נחזור על מה שאמרנו בפעם הקודמת והפעם בדגש על הורי הרוכבים ואנשי הצוות בקטגוריות הצעירות. אין לעלות על המסלול גם כאשר רוכב מתהפך, נתקע או משהו בסגנון. יש לתת למנהל המרוץ ולמרשלים לטפל במצב, זה התפקיד שלהם והם אלה שרואים את התמונה הגדולה. עלייה של אנשים על המסלול, גם אם להציע עזרה לפצוע, להניע אופנוע תקוע או לסמן לרוכבים האחרים, מסוכנת מאוד ועלולה להסתיים באסון כבד. גם במרוץ הנוכחי זה נגמר בשלום, אבל בקלות המצב הזה יכול היה להתהפך. ולא פחות חשוב, ממש אין מקום להתווכח עם הצוות המארגן במהלך המרוץ, גם אם הצוות עשה טעות לדעתכם.

אז עד החזרה מהפגרה, נאחל לרוכבים אימונים מוצלחים וגם מנוחה טובה.

אנחנו נתראה במרוץ החמישי באליפות ישראל במטוקרוס, של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל.

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il