מרוץ אנדורו מספר 6

untitled-15669מסלול מעגלי קצר, סלעים ומזג אויר מעולה חיכה לרוכבים ולקהל במרוץ השישי באליפות ישראל באנדורו

מאת: ערן אביבי  |  צילם: עומרי גוטמן

בשבת האחרונה של מאי 2016, התייצבו מעל 80 רוכבים באזור הישוב שקד למרוץ בסגנון הייר סקרמבל. זהו המרוץ השישי באליפות ואחד לפני אחרון. גם הקהל זכה ליחס של כבוד, בדמות אוהל ענק אשר אפשר לאורחים לצפות בנעשה על המסלול.

ראשונים לזנק היו הילדים, כאשר הסופר ג'וניורס הקטנים הוזנקו ל-40 דקות ואילו הג'וניורס לשעה עגולה של רכיבה על המסלול.

untitled-16255בסופר ג'וניורס אור זרקו פותח ראשון ושומר על ההובלה עד סוף המרוץ. זרקו גם קובע את זמן ההקפה המהיר ביותר בקטגוריה. שני מסיים אילי ביבי ושלישי בן אלמגור.

מתחילים ג'וניורס –  יהב פייגין פותח חזק אך בהקפה השלישית נופל ושלו וקנין, מנצח המרוץ הקודם לוקח פיקוד עד סוף המרוץ ומסיים עם הקפה יותר משאר המתחרים בקטגוריה. שני מסיים שי אביגדור, שלישי יהב פייגין.

ג'וניורס מקצועי – סוף סלע מוביל הקטגוריה פותח ראשון אך נעקף על ידי גיא נור-סלע בהקפה השנייה. נור-סלע פותח מבערים, בורח קדימה ומצליח לשמור על ההובלה עד סוף המרוץ. סלע מנסה לסגור על נור-סלע אך לא מצליח לעקוף בחזרה. בסיום נור-סלע ראשון, סוף סלע שני ושלישי הראל מלמן. נור-סלע גם עושה את ההקפה המהירה ביותר על המסלול בהפרש של מאיות שנייה בודדות מסוף סלע. ללא כל ספק העונה הבאה הולכת להיות חמה מאוד בקרב על המקום הראשון בין שני הרוכבים האלה באנדורו ובמוטוקרוס.

סופר ג'וניורס מתחילים – בהחלטה של ההתאחדות הוחלט לבטל את קטגוריית סופר ג'וניורס STOMP. במקום זה נפתחה קטגוריה הנקראת סופר ג'וניורס מתחילים. ראשון סיים איתמר ברדה ואילו שני סיים ניב הימן, מוביל הקטגוריה.

untitled-15564ונעבור לבוגרים

מתחילים בוגרים – זוהר ראובני, מנצח המרוץ הקודם, פותח חזק מאוד אך נעקף בהקפה החמישית על ידי לאי זכור שגם מנצח את המרוץ. ראובני מסיים שני ושלישי מסיים שי דרוק. סוף סלע שמוביל גם את טבלת הדירוג בקטוגריה הזאת בנוסף לג'וניורס מקצועי, מסיים שביעי.

סניורים – רונן מדיאל, מוביל הקטגוריה, לוקח את ההובלה מההתחלה ושומר עליה עד לסיום. אמיר קינן שחזר לאליפות מסיים שני ואריק פופוביץ מסיים שלישי לפני ברק דודאי, שממוקם שני בטבלת הדירוג.

עממית C1רון קדשאי, שהצטרף רק בתחרות מספר 3, שומר על מאזן נצחונות מלא כשהוא משלים את הנצחון הרביעי ברציפות שלו. קדשאי גם סיים ראשון כללי בעממיות והוא גם ביצע את ההקפה המהירה ביותר על המסלול בעממיות.
שני מסיים צוק סלע כשהוא היחיד בקטגוריה שעשה מספר הקפות דומה לקדשאי, 14. אין ספק שהיציאה לראלי יוון עשתה טוב לסלע ורואים את התוצאה במרוץ הנוכחי. שלישי מסיים נועם דדון.

עממית C2 רון חמדי מסיים ראשון בקטגוריה וגם שלישי כללי בעממיות. שני מסיים ברק פולקמר שעלה מהמתחילים בתחילת העונה ושלישי הגיע עידן כהן. מוביל הטבלה דודי דדון מסיים חמישי.

untitled-19254עממית C3אדי קלדס שחזר להתחרות במרוץ הקודם מסיים ראשון גם הפעם. שני מסיים יוסי גוטמן שגם עלה למקום הראשון בקטגוריה, לאחר מרוץ לא מוצלח עבור רונן זיסו, שירד למקום השני בטבלה.
שלישי מסיים צחי בני שעלה בתחילת העונה מהמתחילים.

ונעבור למקצועיות

מקצועית E3גיל קינן שאומנם לא פתח חזק את המרוץ, הצליח לעקוף את דרכו למקום הראשון ומההקפה ה-7 שמר על ההובלה עד הסוף. שני מסיים צחי בן גיגי, מוביל הטבלה בדירוג הכללי, ושלישי חיים פרנסי שרכב עם פנצ'ר את כל השעה השנייה של המרוץ. מוש כהן עלה להתחרות למרות הפציעה מתוך כוונה לרכב רגוע, ולאסוף נקודות ליגה חשובות, כדי לשמור על המקום השני בטבלת הדירוג. אך כנראה שהתשוקה לרכיבה גרמה לו לדחוף חזק מידי, להחמיר לעצמו את הפציעה וכמעט לא לסיים את המרוץ. בסופו של דבר כהן סיים את המרוץ והצליח לשמור על המקום השני בטבלה. הוא גם הבטיח לעצמו מקום על הפודיום באליפות, ללא קשר לתוצאות המרוץ הבא שהוא גם האחרון באליפות.

מקצועית E1בר נוב שמפגין כושר מצויין מנצח את המרוץ הזה, וזה נצחון שלישי ברציפות. נוב גם מסיים שני כללי במקצועיות ועם זמן ההקפה השני הטוב ביותר על המסלול, בהחלט שאפו. שני מסיים מוביל טבלת הדירוג בקטגוריה, תומר שמש שגם מסיים שלישי כללי במקצועיות. שלישי סיים יפתח פרנקו. גב סלע כנראה עדיין לא התאושש מראלי יוון והוא מסיים שביעי. הדר עציוני, מתחרה וותיק ומנוסה חזר להתחרות לאחר שנים מחוץ לאליפות, ונשמח לראות אותו איתנו גם בעונה הבאה של אליפות האנדורו.
מבחינת הטבלה, תומר שמש שומר על המקום הראשון, אך הפער בינו ובין נוב הוא 3 נקודות בלבד, מה שאומר שכדי לשמור על המקום הראשון ולקחת את האליפות, שמש חייב לסיים לפני בר נוב את המרוץ הבא. שלישי בטבלה נמצא גב סלע בהפרש של 20 נקודות מנוב ומהמקום השני.

נמרוד חמומקצועית E2נמרוד חמו, מוביל טבלת הדירוג עם מאזן עגול ומושלם של שישה נצחונות מתוך שישה מרוצים, רכב בצורה שקולה וחכמה לאורך כל המרוץ. חמו לא פתח ראשון וגם לא נראה שהוא מתרגש מהעניין.  לאט לאט הוא עקף את כל המתחרים, אחרי שנתן להם להתעייף, לפחות ככה זה נראה מהצד, לקח את ההובלה ושמר עליה עד הסוף. חמו גם סיים ראשון כללי. יוני לוי שפתח חזק, קבע את ההקפה המהירה ביותר על המסלול כבר בהקפה השנייה ובהפרש ניכר של יותר מ-10 שניות משאר המתחרים. בהמשך לוי התעייף והוא סיים שלישי בקטגוריה וחמישי כללי.
זיו כרמי שפתח ראשון, נעקף על ידי לוי בהקפה השנייה, התאושש לקראת הסוף ועקף את לוי חזרה, כדי לסיים שני בקטגוריה ורביעי כללי.
שמחנו לראות גם את תובל דובדבני חוזר להתחרות אחרי תקופה ארוכה בה לא התחרה.
בטבלה חמו שומר על מאזן עגול ועל ההובלה, כרמי שני ושלישי לוי עם מרוץ אחד פחות משני המובילים. כדי לשמור על האליפות חמו חייב לסיים את המרוץ הבא, ולא ממש משנה באיזה מקום, בזכות הפרש של 22 נקודות בינו ובין כרמי.

תודה לדוגיג מוטי גלברט על העזרה בהכנת הכתבה.

נתראה ב-25.6.2016 במרוץ הבא והאחרון באליפות ישראל באנדורו של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל ה-IMSF

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il