כמה אתה נותן מעצמך\רוני לדו

אני מאמין ששליטה עצמית לא נוגדת זרימה. אני מאמין שבבחירתי לעשות יותר ממה שהרוב חושב.

איך זה קשור לרכיבה או נהיגה? אחריות.

חשבתי לכתוב טור על רכיבת גשם, אבל שתי סיבות הניאו אותי מכך, האחת היא שגשם זה פיקציה, או לפחות ככה זה מרגיש, השנייה היא שברמת הנהיגה והרכיבה שאנו מדסקסים בה, אין הבדל מהותי בתפעול המכונה במצב הזה.
ישנם הרבה מושגים הקשורים בתפעול כלי רכב ברטוב, מאקווה-פלנניג ועד תחתונים יבשים, אני חושב שבפלטפורמה שעליה נעמוד היום, צריכים אנו להיות מוכנים לכל דבר שרק יגיע!  וזה ההבדל העיקרי.

מתי פעם אחרונה רכשתם צמיגים במיוחד לתנאים רטובים? כמה עלתה לך חליפת הניילון שצמודה לחליפת העור עם חורים לסליידרים? ולמה לכם? אתם כנראה לא צריכים אותם, ההשקעה שלנו צריכה להגיע ממקום אחר – שיפור יכולת איסוף הנתונים, שיפור זמן תגובה, הגדלת ארסנל ידע תפעול טכני. המשוואה הזו פשוט תיתן לנו יותר ידע על המתרחש מתחת לגלגלים עם יותר סוגים של פתרונות בתפעול וכל זה בזמן תגובה קצר יותר! אבל זה לא קורה לבד. לכל אחד מאיתנו יכולות שונות ושיטות שונות ללמוד ולגדול בתוך מסגרת היכולות שלו. ומאוד חשוב להיות מודע – מה אני יכול ומה לא.

כמה ממני לתת? – בתחום המרוצים הנושא הרבה יותר מסובך: כמה אנרגיה לשמור ולמתי? לתקוף או להגן? אבל בכביש הציבורי שלנו, בכל נסיעה שלא תהיה, כמה תרשה לעצמך להתקרב לקצה?
אז זהו, שפה שתול הקקטוס. אני בתור רוכב ונהג צריך להיות רגיש להמון משתנים, ולבצע החלטה כמעט מודעת-

 מהו המאה אחוז שלי היום ועד כמה אני מרשה לעצמי להגיע?

הבחירות שאנו עושים ברכיבה ונהיגה הן אלו שמשפיעות על איכות התפעול, קרי מהירות ו\או בטיחות, וכמו שאדם יכול להחליט שהוא לא נרדם יותר מול מסך טלוויזיה מרצד כך גם יוכל לעמוד מאחורי החלטה מודעת ולהשקיע יותר אחוזי קשב וריכוז בתפעול המכונה שמתחתיו או מסביבו.

קשת תפעול עם דינמיות שתשתנה בהתאם לצורך ולתנאים, צפי גדול ורחוק עם ניסיון עשיר ימטיר עלינו בחירות נכונות ולא יריות בערפל.

כשאני מדריך אני רואה בקלות כמה השקיע בעצמו נהג או רוכב, אם בחינוך ולימוד ואם בשעות "טיסה" אותן בילה בהטמעה של תקשורת בין מכונה לאדם ושיפור האינסטינקטים אותם רכש, וככל שיתקדם ועם הרבה עבודה, יחליף את האינסטינקטים שרכש בטובים יותר. כמובן שכל אחד מאיתנו מגיע עם סל יכולות שונה, אבל כל אחד מאיתנו יכול להתקדם ולשלוט בעצמו ובמכונות שלו יותר טוב!

תגובות
  1. lidia הגיב:

    מי יתן והדברים יפלו על אוזניים קשובות רבות ככל האפשר! כי אז יהיו לנו פחות תאונות ואנשים שנשאר מהם רק חלק!!!

  2. ארז הגיב:

    מילים כדורבנות!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s