מרוץ אנדורו מספר 7

פודיום E2

פודיום מקצועית E2

המרוץ השביעי והמסכם באליפות ישראל באנדורו היה בדיוק מה שמצפים ממרוץ כזה שיהיה, מלא אקשן וקרבות על מיקומים

מאת: ערן אביבי   | צילום: רונן טופלברג

77 רוכבים התייצבו על קו הזינוק בשבת האחרונה של חודש יוני לשנת 2016 ביער בית קשת, לקראת המרוץ השביעי והמסכם את אליפות ישראל באנדורו של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל ה-IMSF.
מרוץ אחרון זה אומר גם – הזדמנות אחרונה לשנות משהו בטבלת האליפות, ואכן בקטגוריות שבהן עדיין לא נחתם הדבר, היה אקשן ושמח. אה, וגם היה חם, מאוד חם, ולא רק בגלל האקשן.

פודיום סופר ג'וניור

פודיום סופר ג'וניורס

נתחיל בסופר ג'וניורס. אחרי המרוץ השישי, כבר ברור שהאליפות שייכת לאור זרקו, אבל זה לא מנע ממנו להתייצב על קו הזינוק נחוש לנצח גם את המרוץ הזה.
ואכן, זרקו לקח את ההובלה כבר מההקפה הראשונה. לאחר 4 הקפות בן אלמגור, מי שבעונה הבאה הולך לתת לזרקו פייט רציני ביותר על המקום הראשון, עבר למקום הראשון, עליו הוא שמר עד הסוף. זרקו, שכנראה טעה או הוטעה לא ממש ברור, עשה את ההקפה של הארוכה של הג'וניורס, לסופר ג'וניורס הצעירים יותר הקפה קצרה יותר, מה שגרם לו לסיים שני ועם תסכול גדול מאוד.

 

בפודיום:
אלמגור ראשון, זרקו שני וארז מלמן שלישי.

באליפות:
זרקו ראשון עם 5 נצחונות מתוך 7 מרוצים, איתמר אוזון שני וארז מלמן שלישי.

בסופר ג'וניורס מתחילים, קטגוריה בה מתחרים רק שני רוכבים, כבר היה ברור שניב הימן לקח את האליפות העונה.ובכל זאת בזינוק הימן פותח מצוין ובצמוד לבן אלמגור. לאחר כ-20 מטר הימן מאבד שליטה, מתרסק חזק אך לאחר כמה רגעים קם וממשיך במרוץ. בסיום איתמר ברדה ראשון והימן שני.

זינוק ג'וניורס

זינוק ג'וניורס

באליפות:
הימן ראשון וברדה שני.

 

גם בג'וניורס מקצועי טבלת האליפות נסגרה כבר במרוץ הקודם. סוף סלע הפצוע שלא רכב במרוץ הזה, ניצח את חמשת המרוצים הראשונים העונה, ובמרוץ הקודם סיים שני אחרי גיא נור-סלע, שגם ניצח את המרוץ הנוכחי. זה הספיק עבור סלע ליצור פער של 27 נקודות בינו ובין המקום השני בטבלה, הראל מלמן. ולכן גם אם מלמן היה מנצח, בפועל הוא סיים שני את המרוץ, הוא היה מקבל 25 נקודות, מה שלא יספיק כדי להדיח את סלע מראש הטבלה.

בסיום המרוץ:
נור-סלע ראשון, מלמן שני ואיתי דוב שלישי.

יהב פייגין

יהב פייגין ניצח במתחילים ג'וניורס

באליפות:
סלע ראשון, מלמן שני וגיל זרקו שלישי.

 

במתחילים ג'וניורס הראל הימן ידע כבר שהאליפות שלו, ועדיין הוא רכב חזק ונלחם על המקום הראשון מול יהב פייגין המשתפר ממרוץ למרוץ. פייגין מצדו ידע שהוא צריך 8 נקודות יותר משי אביגדור כדי לטפס למקום השני כללי. בסיום פייגין ראשון, הימן שני ואביגדור שלישי, מה שאומר שפער הנקודות ביניהם הוא רק 5, ולכן אין שינוי במיקומים בטבלת האליפות:
הימן ראשון, אביגדור שני ופיייגין שלישי.

מעניין היה לראות את אייל עפרוני הצעיר, הוא בגיל המתאים לסופר ג'וניורס, שמתחרה ומתאמן גם בספרד, רוכב עם הגדולים ומפגין רמת רכיבה מרשימה.

ונעבור לבוגרים.

בגלל החום הוחלט לקצר את זמן הרכיבה אצל הבוגרים, הצעירים רכבו כשהטמפרטורות עדיין היו סבירות ולכן הוחלט לא לקצר להם את משך הרכיבה.

רום ברבי על הסקוורנה 85 רכב עם הגדולים

רום ברבי רכב במתחילים בוגרים על הסקי 85 סמ"ק

המתחילים בוגרים נשארו עם הזמן המקורי של שעה, העממיות והסניורים רכבו שעה ורבע במקום שעה וחצי, והמקצועיות רכבו שעה וחצי במקום שעתיים. ללא ספק מדובר היה בהחלטה נבונה ומתאימה לתנאים.

 

מתחילים בוגרים. לאי זכור שהצטרף לאליפות במרוץ ה-4, סיים בכל המרוצים בהם רכב על הפודיום, כאשר פעמיים הוא עמד על המדרגה הגבוהה ביותר. במרוץ הזה הוא סיים 3, מה שהספיק לו כדי לסיים ראשון כללי. מי שניצח את המרוץ היה אמיר וייצמן שהפגין רמת רכיבה טובה. שני סיים אופיר בנימין.

באליפות:
זכור ראשון, סלע שני ושלישי וייצמן.

עממיות:

בסניורים לא היו הפתעות גדולות. רונן מדיאל שגם ניצח 6 מתוך 7 מרוצים כולל זה הנוכחי, לקח את האליפות. ברק דודאי סיים שני את המרוץ ושלישי אמיר קינן.

באליפות:

אריה ברנשטיין רודף אחרי צדוק רדקר בסניורים

אריה ברנשטיין רודף אחרי צדוק רדקר בסניורים

ראשון מדיאל, שני דודאי ושלישי צדוק רדקר.

 

ב-C1 המתח היה בשיאו בבוקר המרוץ. צוק סלע ממוקם ראשון בטבלה עם 108 נקודות, נקודה אחת יותר מגל יעקב שנמצא במקום ה-2. שלישי היה רון קדשאי שניצח את ארבעת המרוצים האחרונים עם 100 נקודות. ככה שהכל פתוח. בפועל קדשאי לא התחרה וזה כבר הוריד לחץ מסלע ויעקב. במרוץ עצמו ניצח נועם דדון שהוביל את כלל העממיות מהזינוק ועד הסוף, ניקוד שהספיק לו כדי לעקוף את קדשאי ולסיים 3 באליפות. את המרוץ סיים שני דוד ארד ושלישי צוק סלע. יעקב סיים רק חמישי.
מה שאומר שסלע לקח את האליפות, יעקב שני ושלישי דדון.

ב-C2 ניצח רפאל קבסא, שרכב רק 5 מרוצים העונה כשבשלושה מהם הוא גם ניצח. שני סיים רון חמדי ושלישי ברק פוקלמר שעלה במהלך העונה מהמתחילים.

באליפות:
דודי דדון ראשון, הוא גם היחיד בקטגוריה שרכב את כל המרוצים העונה, קבסא שני ושלישי דוד וקנין.

עמית שטרן עממית C2

עמית שטרן ב-C2

בC3 יוסי גוטמן, עם 111 נקודות, הוביל את הטבלה עם 3 נקודות יותר מרונן זיסו. שלישי היה ירון גולדשטיין עם 101 נקודות. אדי קלדס שחזר לרכב באליפות רק במרוץ ה-5, ומנצח מאז את כל המרוצים כולל הנוכחי, לא היווה איום על המובילים מבחינת הדירוג לאליפות.

בסיום קלדס ראשון, צחי בני שני, שלישי גוטמן ורביעי גולדשטיין.

באליפות:
ראשון גוטמן, שני גולדשטיין ושלישי זיסו לאחר שהוא פרש מהמרוץ ולא צבר נקודות.

מקצועיות:

תומר שמש מנצח E1

תומר שמש נלחם כמו אריה על תואר האליפות ב-E1

ב-E1 תומר שמש עלה למסלול כשהוא יודע שהוא מוביל רק ב-3 נקודות על בר נוב הממוקם שני בטבלה. בשלושת המרוצים האחרונים היה זה נוב שחצה ראשון את קו הסיום, ושמש לא התכוון לתת לזה לקרות שוב ובכך לסכן את האליפות. בזינוק הוא התמקם לפני נוב אך אחרי יואב שפירא. בהמשך נוב עקף את שמש לשתי הקפות אבל אז זה קרה, שמש החליט ללכת על כל הקופה למרות החום הגדול. הוא עקף חזרה את נוב וסגר על שפירא עד אשר עקף גם אותו והתמקם מאחורי נמרוד חמו מ-E2, המוביל הכללי של המרוץ. שמש ניצח את המרוץ בפער ניכר ועם נחישות מדהימה. בסיום הוא זכה למקלחת מחברי הקבוצה על האליפות והביצוע.

 

במרוץ:
ראשון שמש, שני שפירא ושלישי נוב.

באליפות:
ראשון שמש, שני נוב ושלישי גב סלע

ב-E3 צחי בן גיגי שהוביל את הטבלה, ידע שהוא צריך לסיים בחמישייה הראשונה, כדי להבטיח את הזכייה שלו באליפות. הוא גם ידע שמוש כהן, הממוקם שני בטבלה, נמצא בכושר בינוני. בפועל, גיל קינן שלא רכב את כל המרוצים העונה ולכן לא היווה איום על התואר של בן גיגי, ניצח את המרוץ. בן גיגי שני ואילו כהן סיים רביעי. שלישי סיים אליקו אוחנה.

באליפות:
בן גיגי ראשון, מוש כהן שני ואוחנה שלישי.

יוני לוי עשה את ההקפה המהירה ביותר

יוני לוי קובע את זמן ההקפה המהירה ביותר בהקפה האחרונה

בקטגוריה החזקה מכולם E2, היה ברור שאי אפשר לקחת את התואר מנמרוד חמו, מנצח ששת המרוצים הקודמים ומוביל הקטגוריה ואליפות הרוכבים. חמו רכב בהתאם ולא לחץ חזק מידי, אבל עדיין לא ויתר על המקום הראשון במרוץ ובקטגוריה, והוא מסיים את העונה עם מאזן מושלם של 7ניצחונות ב-7 מרוצים. הידיעה הזאת לא מנעה מיוני לוי לתת את כל מה שיש לו, כאשר הוא קובע את זמן ההקפה המהיר ביותר על המסלול, 10:36 דקות, בהקפה האחרונה. את ההקפה הזאת לוי סיים על הזנב של זיו כרמי, לאחר שסגר פער של כמעט דקה ביניהם במטרה לעקוף אותו ולסיים שני, מה שלא קרה בסוף. המאמץ האדיר הזה גרם ללוי לעזוב את האופנוע על קו הסיום, ופשוט לצנוח על הקרקע באפיסת כוחות זמנית. בהמשך הוא התאושש ולפודיום הוא כבר עלה עם חיוך.

 

בסיום המרוץ:
חמו ראשון, כרמי שני ולוי שלישי.

באליפות:

נמרוד חמו

נמרוד חמו מנצח המרוץ ו-E2

חמו ראשון (כולל אליפות הרוכבים), כרמי שני ולוי (עם מרוץ אחד פחות) שלישי.

 

זהו זה, תמה אליפות ישראל למרוצי אנדורו של ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל ה-IMSF. שבעה מרוצים מעניינים ומותחים היו העונה, ונאחל שזה רק ימשיך ככה ואף ישתפר עם יותר רוכבים, ספונסרים, קהל וסיקור תקשורתי.
נתראה באליפות של שנת 2017 אשר אמורה להתחיל בסביבות נובמבר השנה.

ערן אביבי

לגעת באדם להתחבר למכונה         |         050-6897643          |          eran@eranavivi.co.il